Televizyon Haber - Tv haberiniz
Netflix party telefondan nasıl yapılır? (videolu anlatım)

Netflix party telefondan nasıl yapılır? (videolu anlatım)

Tarafından Televizyon Ha...
Tarhinde 18 Aralık 2021

Netflix party telefondan nasıl yapılır? ile alakalı detayları sizler için paylaşıyoruz. Ama öncesinde kısaca Netflix Party Nedir? değinelim.

Teleparty Nedir?

Yanyana olmasanızda uzaktaki insanlar ile aynı anda Netflix, Disney Plus, Amazon Prime gibi birçok platformdan dizi ve film izlemenizi sağlayan bir platformdur. Öncesinde ismi Netflix Party olan ve sadece Netflix'i destekleyen bu sistem artık bir çok platform'u desteklemeye başladı. Platform üzerinde aynı zamanda sohbet etme özelliği de sunuluyor.

Netflix Party Nedir?

Pandemi ile birlikte hızla değişen ve dijitalleşen dünyamızın yeni akımı da uzakta olduğumuz sevdiklerimizle birlikte yapabileceğimiz aktiviteler. Bunların başında da Netflix Party geliyor. Netflix Party ile arkadaşlarımızla film izlemek başta olmak üzere dizi ve konserler de izlenebilmekte.

Netflix Party uygulamaları sayesinde yapılabilen bu eğlenceli aktiviteler bilgisayarlar üzerinde çalışmaktadır. Mobil sürümler için de “Rave” uygulaması kullanılmaktadır. Rave uygulaması nasıl kullanılır?

Netflix dışında Youtube, Google Drive, Amazon Prime gibi platformlardan da video izlenebilmektedir. Rave uygulamasını kullanabilmek için ilgili platformlarda herkesin kendi hesabı olması gerekmektedir.

Uygulama ayrıca sesli ve metinsel konuşma özelliğini de sahip.

Netflix Party telefondan nasıl yapılır

Netflix party telefondan nasıl yapılır?

Netflix Party telefondan yapabilmek için Rave uygulamasının indirmek gerekiyor.

Uygulama hem IOS hem de Android sürümüne sahip. Uygulamayı google play den indirebileceğimiz gibi kendi websitesiten de indirme şansına sahibiz.

Rave uygulaması indirdikten sonra yapılması gerekenler:

  • Üyelik oluşturulur
  • Ardından ise yeni oda oluşturmak gerekmektedir.
  • İzlenecek platformu[Netflix, Amazon Prime, Disney Plus vs] seçilerek (Ücretli platform için hesap bilgileri istiyor.)
  • Filmi, diziyi açarak paylaş bölümünden istediğimiz kişiye link paylaşılabilmektedir.

Hatırlatmakta fayda var ücretli platformlarda olan içerikler birlikte izlenmesi için karşı tarafın da hesap bilgilerini girmesi şart.

Netflix party mobile için en çok kullanılan uygulama olan Rave de hesap bilgileri sadece girdiğimiz tarayıcılarda kullanıldığından oldukça güvenlidir.

YouTube’taki canlı yayınlarda ekranın sağ kenarındaki yorumların aktığını hepimiz biliyoruz. İşte bu özellik Netflix party mobile için de geçerli. Birlikte film izlediğimiz herkesle sohbet etme imkanına sahibiz.

Netflix party yapabilmek için bir diğer kolay yöntem ise Teleparty isimli eklentiyi kullanmak. Chrome üzerinden kullanılan Netflix Party eklentisi ile birlikte rahatlıkla Netflix Party nasıl yapılır sırasıyla açıklayalım.

  1. Öncelikle Google Chrome uzantısı(eklentisi) yüklenir.
  2. Netflix’e girişi yapılıp bir video oynatılır.
  3. Adres çubuğunda yer alan Teleparty uzantısının rengi kırmızı olacak. Uzantıya tıklanır.
  4. “Create a Netflix Party” adında açılan küçük bir pencereden “Start the party” düğmesine tıklayarak parti başlamış olur. “Only I have control” yazan kutucuk işaretlenerek, evdeki tv kumandası gibi yayını duraklatma gibi işlemleri sadece partiyi başlatan kişi yapar.
  5. Daha sonra bağlantı paylaşmak için bir kutu çıkmakta ve buradaki “Copy URL” ile kullanmak gerekir. Aynı bağlantıyı bulabilmek için Netflix Party uzantısı ikonuna tıklamak yeterli olacaktır.

Netflix Party oturumuna katılma

Netflix Party’ye katılmak için yapılması gereken sırayla şöyledir: Gönderilen bağlantıya tıkladıktan sonra Netflix Party ikonuna tıklamak.

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat