Televizyon Haber - Tv haberiniz
Yurtdışı para transferi yöntemleri

Yurtdışı para transferi yöntemleri

Tarafından Televizyon Ha...
Tarhinde 11 Aralık 2021

Yurtdışı para transferi yöntemleri: Para transferi yapan herkesin aklındaki ilk husus güvenliktir. Paranızı bir noktadan diğerine göndermenizi sağlayan onlarca yöntem vardır. Lakin hangi yöntemler bunlar arasındaki en güvenlileridir. Sanal para transferi işleminde doğru ve güvenilir yöntemi bulmak çok önemlidir. Doğru yöntemi bulmuş olmak size vakit, para ve güçlük açısından büyük avantajlar sağlar.

Paypal

Para transferi yöntemleri denilince akla gelen ilk hizmetlerden birisi olan paypal en eski yöntemlerden birisidir. 1998 yılında faaliyete geçen paypal  dünyada en çok kullanılan para transfer hizmetidir. Maalesef Türkiye’de lisansı iptal edilmiş durumda. Eğer uluslararası bir şirketiniz varsa veya Türkiye dışında para transferi yapmanız gerekiyorsa paypal sizin için en iyi seçeneklerin başında geliyor.

Paypal’ın aldığı yüksek komisyon ve önemli tutarlara ulaşan ücretlerle kullanıcılar için masraflı olabiliyor. Çok sayıda para birimi ile alışveriş hizmeti de sağlayan bu yöntem 200 milyondan fazla kullanıcısıyla en yaygın şirketlerden biri haline gelmiş bulunmakta.

Yurtdışı para transferi yöntemlerinin lideri:  Transferwise

Çok ucuz ücret ve sunduğu makul komisyonlarla tanınan bu şirket, güvenli para transferi yöntemleri arasında kendisini ön plana çıkarmayı başarıyor. 2011 yılında aktif olmaya başlayan bu yöntem sadece 48 ülke için hizmet vermektedir. Bu ülkeler arasında Türkiye bulunması bizi şanslı kılıyor.

 

Taavet Hinrikus ve Kristo Käärmann tarafından geliştirilen bu transfer seçeneği döviz kuruna uygun hareket ediyor. Ayrıca kaydolmak ücretsiz olan bu platform ilk para transferinden de transfer ücreti talep etmiyor. Daha sonraki işlemlerinizde ise %0,35 + 0,80£ işlem bedeli alıyor. Çok hızlı ve gayet basit olması, sanal para transferi yapan insanlar için büyük bir avantaj.

Yurtdışı para transferi yöntemleri payoneer
Yurtdışı para transferi yöntemleri payoneer

Payoneer

Payoneer New York merkezli bu yöntem 2005 yılında faaliyete geçmiştir. Şirketin bu denli profesyonel ve hızlı bir büyüme elde etmesi, yönetim kurulunda Visa gibi büyük firmalarda yöneticilik yapmış isimlerin bulunmasıdır. Google şirketinin bile bu yöntemi kullanıyor olması da ne kadar güvenli ve hızlı olduğunu açıklıyor. 250’ye yakın ülke ve 150’den fazla para birimi mevcut olan bu yöntem iyi bir seçenek.

Yapılan işlemler için mutlak 3$ komisyon alan Payoneer, daha çok şirketlerin ve freelancer oluşumların tercih ettiği bir şirket. Payoneer iki farklı kaydolma seçeneği sunuyor. Tamamen ücretsiz olan ilk seçenek kendi bankanızdan doğrudan para çekme hizmeti sağlıyor.

Diğer seçenekte ise Mastercard aracılığı ile yılda 29,95$ tutarında bir ücret ödemek. Tutar arttıkça ücretlerin ve komisyonların orana göre azalmaktadır. Bu yöntem, bireysel kullanıcılar için o kadar avantajlı olmazken şirketler için bir hayli kullanışlı ve güvenli oluyor.

 

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat