Televizyon Haber - Tv haberiniz
Trendyol iade nereye yapılır, Trendyol iadede kargo ücreti alıyor mu?

Trendyol iade nereye yapılır, Trendyol iadede kargo ücreti alıyor mu?

Tarafından Televizyon Ha...
Tarhinde 22 Aralık 2021

Trendyol iade nereye yapılır sorusu başta olmak üzere Trendyol iadede kargo ücreti alıyor mu , trendyol iade nasıl yapılır gibi sorularının cevaplarını merak ediyorsanız yazımız sizler için.

Trendyol  iade süresi kaç gün? 

Trendyol üzerinden alınan ürünlerin iade süresi 15 gün olarak belirlenmiştir. Trendyol iadesi yapılabilmesi için ürünün eksiksiz olarak ulaşması şartı vardır.

Kargo değişim nasıl yapılır? 

Ürün iade nasıl yapılır diye baktığımızda izlenmesi gereken adımlar sırasıyla şu şekildedir:

Trendyol.com internet adresinden ya da mobil uygulamasından giriş yaparak öncelikle hesabım bölümüne ardından da siparişlerim bölümüne girilir. Ardından sipariş detay butonuna tıkladığımızda karşımıza kolay iade butonu çıkmaktadır. Kolay iade butonuna basıp iadeye konu olan ürün seçilip nedeni belirtilir. Eğer birden fazla ürün iadesi söz konusu ise adet sayısının da girilmesi gerekiyor.

Kargo seçenekleri birden fazla çıkması halinde kargo seçimi yapmak zorundayız. Sonrasında trendyol iade kodu verilecek bunun bilinmesi önemlidir.

Not: İade kargo koduna ulaşmanın diğer yolları da; siparişlerim sayfasından ve üyelik mail adresine gönderilen bilgilendirme mesajıdır.

İade edilecek ürünler, fatura ve paket iade kodu ile birlikte seçilen kargoya teslim edilir. 7 gün içinde teslim edilmedi taktirde yeniden iade kargo kodu alınması gerekiyor.

Trendyol’da iade koşulları

İade edilecek olan ürünün, paketinde her hangi bir hasar olmaması , kullanılmaması ya da zarar görmemiş olması şartı vardır. Ayrıca ürünü kullanılmış, yıpranmış ya da yıkanmış olması halinde tüketiciye geri gönderilebilir ve ücret iadesi de yapılmaz.

İade edilecek ürünün tüm parçaları orijinal kutusu ve faturası ile iadesi mecburidir.

Ürünün eğer tek kullanımlık olması , çabuk bozulma ihtimali bulunması ya da iade sürecinde son kullanma tarihinin geçiyor olması halinde iadesi kabul edilmemektedir.

Ambalajı açılmadan ya da denenmeden, kullanılmadan iadesi kabul edilen ürünler şunlardır:

 Trendyol iadede kargo ücreti alıyor mu

  • Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri,
  • iç giyim ürünleri, mayo, bikini,
  • kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar,
  • DVD, VCD, CD ve kasetler
  • kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)

Beyaz eşya, televizyon vb. kurulum gerektiren ürünler yalnızca yetkili servisler tarafından açılması gerekmektedir. Aksi halde ürün, garanti kapsamı dışında kalabilir.

Ürün yetkili servis tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar varsa yetkili servise sorunun ne olduğunun yer aldığı bir raporun doldurtulması gerekmektedir. Bu belge ve yukarıda tarif ettiğimiz şekilde iade kodu ile birlikte ürünü kargo görevlisine teslim edilebilir.

Fiyatının kur farkından dolayı değişen,  satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler için cayma hakkı yoktur.

Trendyol iadede kargo ücreti alıyor mu?

 

İadeler trendyol websitesinde yer alan kolay iade adımındaki kargo firması ile ÜCRETSİZ gönderilebilmektedir.

Tekrar hatırlatmak gerekir ki teslim edebilmek için trendyol kargo kodunu yazma şartı vardır.

Kargo bedava kampanyası kullanılarak verilen siparişin iptal/iadesi söz konusu olduğunda ise kalan tutarın  kampanya şartını sağlamaması durumunda ürün bedelinden kargo ücreti düşürülmektedir.

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat