Televizyon Haber - Tv haberiniz
Stephen Curry’den 3 lük rekoru

Stephen Curry’den 3 lük rekoru

Tarafından Televizyon Ha...
Tarhinde 15 Aralık 2021

Stephen Curry rekor kırdı: NBA’de Golden State Warriors oyuncusu  Stephen Curry, New York Knicks maçındaki performansın ile en çok üçlük atan oyuncusu rekorunu kırdı.

Madison Square Garden’daki karşılaşmadan Golden State Warriors,  105-96 galip ayrıldı. 35 dakika süre alan Stephen Curry,  22 sayı kaydetti ve  takımındaki en skorer isim oldu.

Stephen Curry’den 3 lük rekoru 

iMaçta 15 üçlük deneyen tecrübeli oyuncu 5’inde isabet sağladı ve Tüm zamanların en çok üçlük atan oyuncusu rekorunu kırdı.

Stephen Curry, karşılaşmanın başlamasından 1 dakika 4 saniye sonra ilk üçlüğünü kaydetti. Ardından 3 dakika 37. saniyesinde ise ikinci üçlüğü kaydeden Stephen Curry, 2.974 rakamına ulaştı ve NBA tarihinin en çok üçlük kaydeden ismi oldu.

 

Çoğu sporcu gibi Stephen Curry de lise kariyerinde uzun bir şüpheci kuyruğuyla karşılaştı. Liseye yeni katılan biri olarak, büyük üniversitelerden sıfır teklif aldı. Yine de, birçok zorluğa rağmen, o çok çalıştı ve orta-büyük bir yıldız haline gelişti. Sıkı çalışma meyvesini verdi ve 2009 NBA Draftı’nda Golden State Warriors tarafından yedinci seçildi. İşte Stephen Curry’nin inanılmaz hikayesi hakkında hatırlanması gereken dört şey.

Stephen Curry

Stephen Curry hakkında hatırlanması gereken ilk şey atış yeteneğidir. NBA’in en üretken atıcılarından biri. Menzili o kadar doğru ki Reggie Miller’ın 405 üçlük kariyer rekorunu kırdı. Bir sonraki denemesinde, topu orta 15:00’e attı ve ıskalayan korkunç bir şut attı. Bir sonraki sahibinde topu rakip takıma verdi ve aynı hareketle tekrar şut attı. Arkın sadece birkaç santim gerisindeydi, ama kaçırdığı geniş bir açık jumper’a çarptı.

Birey olarak NBA’in en iyi atıcısı olarak kabul edilir. 400’den fazla üçlükle iki sezona sahip. 2011’de Reggie Miller’ın kariyerinde 409 3 sayılık basket attı. İki NBA MVP ödülü ve üç şampiyonluk kazandı. Aynı zamanda bir hayırsever, girişimci, üç çocuk babası ve bir kocadır. Basketbol topunu vurma yeteneği onu eşsiz bir oyuncu yapar.

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat