Televizyon Haber - Tv haberiniz
 Patlamaların ardından sirenlerin çaldığı kaçış başladı

Patlamaların ardından sirenlerin çaldığı kaçış başladı

Tarafından Televizyon Ha...
Tarhinde 24 Şubat 2022

Bu makalemizde sizlere Patlamalar Başladı ile alakalı ayrıntılı Gündem tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Patlamaların ardından sirenlerin çaldığında kaçış başladı gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

Ukrayna’da  Patlamaların ardından sirenlerin çaldığı Kiev’den kaçış başladı

“Saldırmayacağız ama saldırılara karşı kendimizi savunacağız” diyen Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ülke çapında sıkıyönetim ilan etti.

Kiev’de yaşayanların bir kısmı, patlama seslerinin ardından şehri terk etmeye başladı.

Rusya, Ukrayna’yı işgale başladı. Birçok kentte patlama sesleri gelirken, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy son dakika açıklamasında, “Eğer canımıza, özgürlüğümüze, çocuklarımıza saldırılırsa, kendimizi savunacağız, saldırmayacağız, kendimizi savunacağız” dedi. Zelenskiy ülke çapında sıkıyönetim ilan etti.

Kiev’de yaşayanların bir kısmı, Putin’in, Donbas’a özel askeri operasyon kararının ve Kiev’deki patlama seslerinin ardından şehri terk etmeye başladı.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, “Putin, büyük çaplı saldırısını biraz önce başlattı. Sivil barışçıl şehirlere bombalar atılıyor.

Bu agresif bir savaştır. Ukrayna kendini koruyacak ve kazanacak. Dünya Putin’i durdurabilir. Şimdi harekete geçme zamanı” çağrısı yaptı.

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat