Televizyon Haber - Tv haberiniz
New York’ta önlemler tekrar arttırıldı

New York’ta önlemler tekrar arttırıldı

Tarafından Televizyon Ha...
Tarhinde 13 Aralık 2021

ABD’de koronovirüs vakalarındaki artış tekrar önlemlerin artırılmasına sebep oldu. Bu önlemlerin başında da kapalı alanlarda maske zorunluluğu var.

ABD’nin bir çok eyaletinde uygulanan maske kuralı New York’ta da uygulanmaya başlandı. New York valisi Kathy Hochul tarafından yapılan açıklamaya göre işletmeler başta olmak üzere tüm mekanlarda ve aşı kartı sorulmayan tüm kapalı ve halka açık yerlerde maske zorunluluğu getirildi.

Hochul, maske zorunluluğu kararının özellikle hastaneye yatış oranındaki artışın sebep olduğunu belirtirken Belirsizlik bir döneme girildiğini ifade etti.  Vakaları durdurmak ile vakaların kontrolden çıkma noktası sınırında olduklarından alınan kararın çok önemli olduğunu vurguladı.

Hochul, kurala uymayanların ise 1000 dolar para cezası başta olmak üzere hukuki ve cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklarını da belirtti.

New York’ta, son  günlerde 3 bine yakın olan  vaka tespit edildi. Bu da , yaklaşık bir yılda en yüksek vaka oran olarak kayda geçti.

Maske zorunluluğu olan diğer Eyaletler 

Maske zorunluluğu getirilen New York dışında, Washington, Oregon, Illinois, Yeni Meksika, Nevada ve Hawaii de de aynı tedbirler alınmış durumda.

Şu ana kadar New York eyaletinde salgından ölenlerin sayısı 55 ten binde fazla. Toplam vaka sayısı ise 2 milyon 818 bini aşmış durumda.

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat