Televizyon Haber - Tv haberiniz
Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Tarafından Televizyon Ha...
Tarhinde 13 Aralık 2021

Evde cilt bakımı nasıl yapılır? Cildimiz ilk doğduğumuz andan itibaren çok sıkı ve nemli katmanlardan oluşur. Zamanla cildimizdeki nem oranı azalarak çeşitli çatlaklar ve gözenek genişlemeleri oluşabilir.

Cildin nem dengesini ve pürüzsüzlüğünü sağlayan en önemli etken ciltteki kolojen miktarıdır. Kolojen miktarı azaldıkça yaşın ilerlemesiyle de birlikte ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu gibi etkenler kaçınılmazdır ancak cildinize doğru ve etkili şekilde bakım yaparsanız cilt kusurlarınızı en az şekilde göze görülebilecek düzeye indirebilirsiniz.

Şimdi sizlerle cilt sağlığımız ve cilt bakımı için evde yapabileceğimiz maske ve bakım önerilerini paylaşacağız. Bu maskeler ve tarifler cildiniz için çok faydalı ve besleyici olacaktır.

Evde cilt bakımı nasıl yapılır?
Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

  • İlk olarak cildin pürüzsüz olması için yapabileceğiniz bir maske tarifimiz var. 1 yemek kaşığı süzme bal,2 yemek kaşığı yoğurt,1 adet yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini cam bir kasede iyice karıştırın. Cildinize ince bir tabaka şeklinde bu karışımı uygulayın ve yaklaşık 20-25 dakika kadar bekletin.
  • Daha sonra ılık su ile dairesel hareketlerle cildinizi yıkayın ve temiz bir havlu ile kurulayın. Bu maske hem lekelerin azalmasında hem de cildinizin beslenerek pürüzsüz bir görünüm elde etmesinde etkili olacaktır.
  • Tabi bu maskeyi temiz bir cilde uygulamanız gerekmektedir. Böylece daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Şimdide sizlerle cildimizi ölü deri ve kirlerden arındıracak ve temizlik kazandıracak bir karışım tarifi vereceğiz. 1 Yemek kaşığı zeytin yağını cam bir kasenin içerisine alın ve üzerine 1 tatlı kaşığı tuz ekleyerek karıştırın. Bir iki damlada limon suyu ilave edin. Elinize bir miktar bu karışımdan alarak dairesel hareketlerce cildinize uygulayın.

Yapılan Yorumlar

Bir cevap yazın

Kapat